TKM Grupp rajab Maardusse logistikakeskuse

22.08.2023

Täna, 22. augustil sõlmisid Tallinna Kaubamaja Grupi (edaspidi TKM Grupp) tütarettevõte TKM Kinnisvara AS ja AS Merko Ehitus Eesti ehituslepingu logistikakeskuse rajamiseks Maardusse. Tulevane logistikakeskus hakkab teenindama TKM Grupi ettevõtteid. Keskuse kogupindala on 17 200 m2 ning ehitus läheb maksma ligikaudu 20 miljonit eurot.

„Logistikakeskuse rajamine lisab TKM Grupi ettevõtetele uusi ärivõimalusi ja suurendab oluliselt tööprotsesside efektiivsust. See on suur samm kogu Grupi edasise arengu mõistes: kaasaegse keskuse rajamine loob paremad võimalused muuta meie ettevõtete tarneahelad efektiivsemaks ning seega pakkuda meie klientidele veelgi paremat ostukogemust,“ rääkis TKM Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp. Puusepa sõnul finantseeritakse logistikakeskuse ehitus grupi omavahenditest ja pangalaenuga. „TKM Grupis tehakse aasta jooksul üle 48 miljoni ostu, enamus neist Selveri 74 kauplusest. Oleme aastate jooksul oluliselt kasvanud, nii et oma logistikakeskuse rajamine tundus ainuvõimalik samm. Esimeses etapis teenindab logistikakeskus peamiselt Selveri vajadusi, aga oleme arvestatud tulevikus kaubamahu suurendamise võimalusega kaasates suuremal määral ka teisi Grupi ettevõtteid,“ lisas Puusepp.

„Meie jaoks on kahtlemata aukartustäratav väljakutse rajada nii suuremahuline logistikakeskus, mis hakkab teenindama Grupi väga eriilmelisi ettevõtteid,“ tõdes TKM Kinnisvara AS juhatuse esimees Peeter Kütt. 2024. aasta sügiseks valmiv keskus on tänapäevane A-energiaklassi hoone, mis ehitatakse kooskõlas BREEAM-sertifikaadi nõuetega. Valitud asukoht on oluliste liiklussõlmedega hästi ühendatud ning ligi 5 hektari suurune krunt võimaldab tulevikus ka hoone laiendamist. Küti sõnul rajatakse logistikakeskuse katusele päikeseenergia park, mille energiatoodang katab märgatava osa hoone elektritarbimisest. „Kõik need valikud annavad tulemuseks igati tänapäevase ja säästliku ehitise ning kaasaegsed töötingimused töötajatele,“ lisas Kütt. „Täna sõlmitud lepinguga algab Eesti kaasaegseima logistikakeskuse ehitus. Anname oma parima, et heas koostöös tellijaga valmiks kvaliteetne ja jätkusuutlik kompleks, mis lihtsustaks tellija igapäevast tööd ja protsesse ning aitaks tal tänu hoone energiatõhususele ka kulusid kontrolli all hoida,“ sõnas Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni direktor Marek Hergauk.