TKM Grupp plaanib sulgeda ABC KING ja SHU kauplused

10.09.2021

TKM Grupp teatas täna börsile kaubanduskeskustes asuvate ABC KING ja SHU füüsiliste kingapoodide sulgemise otsusest. Kauplused suletakse järk-järgult järgneva aasta jooksul. Grupp jääb edaspidi jalatsitega kauplema e-kanalites, Kaubamajas ja suuremates Selverites.

TKM Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp ütles otsust kommenteerides, et jalatsiäris olid keerulised ajad juba enne Covid-19 kriisi, mille tõttu omakorda veel kaks kevadhooaega kaubanduse sulgemiste tõttu märkimisväärselt kannatas. „Klientide ostueelistused on selgelt muutunud klassikalisest kingast sportlikuma jalatsi suunas ning konkurents selles äris seetõttu eriti tihe. Olime mõnda aega valikute ees, kas jõuliselt strateegiat muuta või kahjumlik ärisuund lõpetada,“ lisas Puusepp.

TKM King juhatuse liige Anne-Liis Ostovi sõnul on kaupluste sulgemiste puhul tegemist pikaajalise protsessiga järgneva aasta jooksul ning kiireid muutusi see klientidele kaasa ei too. „Kõik ABC KINGa ja SHU kauplused on endiselt samamoodi avatud ka homme, sügiskollektsioon kliente ootamas.“ Ostovi sõnul on käesoleva aasta lõpuks plaanis sulgeda vaid üksikud poed ettevõtte 19st kauplusest.

Vaata börsiteadet siit.