Tallinna Kaubamaja Grupp laiendab turvaäri

01.03.2021

Eile, 1. märtsil viidi lõpule Tallinna Kaubamaja Grupi tütarettevõte Viking Security AS tehing P. Dussmann Eesti OÜ turvateenuste ärivaldkonna omandamiseks Eestis. Tehinguga lähevad P. Dussmann Eesti turvateenuste osutamisega seotud vara ja lepingud täies mahus üle Viking Securityle, ettevõtte töötajate arv kasvab ligi 500ni.

Viking Security AS on turuosalt kolmas turvaettevõtte Eestis. „Viking Security eesmärgiks on pakkuda laia turvateenuste valikut, kindlat  kvaliteeti mõistlikul hinnatasemel,“ räägib Viking Security AS juhatuse liige Tannar Tiitsar ning lisab, et P. Dussmanni turvateenuste äri omandamine annab hea võimaluse tugevdada ettevõtte positsioone mehitatud ja tehnilise valve teenuste alal, kasvatades käivet 1,2 mln euro võrra. Tiitsari sõnul hõlmab  Viking Security teenuste portfell nii turvalahenduste loomist, turvasüsteemide projekteerimist, nende ehitust ja hooldust, mehitatud ja tehnilise valve teenuseid, sularahavedu, tuleohutusteenuseid ja inventeerimisteenuseid. „Oleme oma tegevust turvavaldkonnas 13 aasta jooksul jõudsalt arendanud ning tänaseks on meie meeskonnas ligi pool tuhat oma ala professionaali, kes meie ligi 100 mehitatud valve objektil külastajatele turvatunnet pakuvad,“ sõnab Tiitsar. „2020. aastal avastasime valvatavatel objektidel 6405 õigusrikkumist ja hoidsime ära suuri kahjusid.“

P. Dussmann Eesti OÜ on olnud 24 aastat tegev hoonete halduse valdkonnas pakkudes puhastus-, toitlustus-, turva- ja hoonete tehnosüsteemide hoolduse teenuseid. „Turvateenuste ärivaldkonnast väljumine võimaldab meil paremini keskenduda ülejäänud teenuste osutamisele ning edaspidi veelgi tugevdada oma positsiooni juhtiva hoonete haldusteenuse pakkujana Eestis,“ selgitab Dussmann Service tegevjuht Annella Stimmer otsust turvateenuste valdkond Viking Securityle müüa.

Tiitsari sõnul on Viking Security eesmärgiks kasvatada turuosa kõikides oma tegevusvaldkondades. „2021. aastal käivitame uue, Eesti moodsaima juhtimiskeskuse, mis loob meile palju täiendavaid uusi võimalusi, samuti jätkame mitmete arendusprojektidega. Suurt rõhku paneme kliendi vajadustest lähtuvate terviklike turvalahenduste pakkumisele. Plaanis on teenuste portfelli laiendada ja suurendada veelgi meie tegevusvõimekust Tartus ja Pärnus,“ räägib Tiitsar Viking Security tulevikuplaanidest.

Viking Security AS käive kasvas 2020. aastal hoolimata covid-19 pandeemiast 28%, jõudes 12,3 mln euroni. Kasvu toetasid kõik olemasolevad ja ka uued tegevusvaldkonnad. Edukalt käivitati uue teenusena sularahaveo valdkond.

Viking Security 2020. aasta numbrites:

389 töötajat üle Eesti;
üle 6000 kaamera üle Eesti, mida jälgitakse videovalvekeskuses parimate videooperaatoritega;
6405 avastatud õigusrikkumist;
Viking Security valvatavaid objekte külastab igapäevaselt ca 200 000 inimest;
89 evakuatsiooniõppust ja koolitust;
304 teostatud inventuuri;
40 000 teostatud rahavedu.

Börsiteade 02.03.2021